Συνεχίζεται το PSALTIS TIME ATTACK με τον 3ο γύρο

33

Πραγματοποιείται αύριο Κυριακή 15 Ιουνίου ο τρίτος από τους πέντε αγώνες που περιλαμβάνει το φετινό πρωτάθλημα PSALTIS Time Attack στην Achna Speedway. Όλοι οι πρωταγωνιστές του θεσμού θα είναι παρών και οι 49 συμμετέχοντες υπόσχονται να προσφέρουν μια ανταγωνιστική συνάντηση με εκπληκτικούς χρόνους καθώς το πρωτάθλημα βρίσκεται στην κορύφωση του.

Παράλληλα πέραν από το Mazda MX5 Cup, περιλάμβανεται και ένας ακόμη αγώνας για το εσωτερικό challenge εις μνήμη Άθου Νικηφόρου, το Athos Nikiforou Time Attack Challenge που διοργάνωνει η RCSC 04/05 του Κώστα Νικηφόρου σε συνεργασία με το Time Attack Club και σε αυτό λαμβάνουν μέρος αρκετοί οδηγοί όλοι με αυτοκίνητα Subaru

Αξιοσημείωτο είναι και το γεγονός ότι στους αγώνες Time Attack φέτος έχουμε και την πρώτη γυναικεία συμμετοχή από την Φρόσω Χρήστου Ορφανίδη για τρίτο συνεχή αγώνα

Χορηγοί του αγώνα είναι η Psaltis Autoparts και η ENEOS και υποστηρικτές τα ελαστικά Federal και η Link Engine Management και χορηγοί επικοινωνίας η Offsite Auto (www.offsite.com.cy) και το newsautosport (www.newsautosport.com)

 

ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ 3ου ΑΓΩΝΑ TIME ATTACK

Α/α ΟΜΑΔΑ ΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΛΑΣΗ

1 JMC POWER AUTOMOTIVE Μιχάλης Σοφοκλέους      Mitsubishi EVO 3 R7

2 LCE SPARSIS RACING Παναγιώτης Παστού        Mitsubishi EVO 6 R7

3 MILLERS OILS CYPRUS Kυπρος Χριστοδούλου  Mitsubishi EVO 9 R7

4 VP & RCSC Κυριάκος Μηνά Subaru impreza GRB R7

5 C.TH PERFORMANCE Αντρέας Θρασυβούλου  Subaru Impreza V8 R7

6 MSP GARAGE Μάριος  Πέτρου Mitsubishi EVO 5 R7

7 Μαρίνος Παντελή Subaru Impreza V8 R7

8 Νικόλας Ευγενίου Subaru Impreza V8 R7

9 BORA MANYERA PORSCHE GT3 OA

10 Θώμας Θωμά Opel Manta R3

11 MADWOW RACING Ντινος Νικολάου BMW M3 E36 R3

12 G. MARAKKOS AUTOSERVICE Στέλιος Σάββα MAZDA MX5 Turbo R3

13 RCSC Παναγιώτης Κωμοδίκης NISSAN SYLVIA R3

14 Παντελής Παναγιωτίδης Lotus Elise R3

15 MILLERS OILS Γιαννος Ιωαννιδης Honda Civic EG 1.8 R3

16 SATWORKS ENTERPRISES Aνδρόνικος Κοζάκος    SUBARU IMPREZA V9    MS3

17 VP & RCSC Χριστάκης Μυριάνθους Subaru Impreza GDB      MS3

18 LCE SPARSIS RACING Ανδρέας Καφάς               SUBARU IMPREZA V9    MS3

19 KAREKLAS GARAGE Λούκας Καρεκλάς Mitsubishi EVO 6         MS3

20 RCSC Άγγελος Κυριακου SUBARU IMPREZA GC8 MS3

21 Χάρης Κατρίνης Honda Integra Type R S2

22 Y. KADIS TEAM Στέλιος Κυριακίδης Civic TypeR EK9 16 S2

23 Y. KADIS TEAM Μάρκος Ορφανίδης Civic Type R EP3 20 S2

24 Y. KADIS TEAM Φρόσω Χρήστου Ορφανίδου Civic Type R EP3 20 S2

25 Άθως Μιχαηλάς Honda Integra Type- R S2

26 CON RACEWORKS Κρις Παπαγεωργίου Mitsubishi EVO 10 S4

27 Andrew Matsipura Subaru impreza GC8 S4

28 Μιχαλης Καρατζιας AUDI S3 S4

30 VP & RCSC Χρίστος Σκορδής Subaru impreza GC8 S4

31 VP & RCSC Ρένος Αντρέου Subaru impreza GRB S4

32 VP & RCSC Κώστας Χαπελης Subaru impreza GC8 S4

33 VP & RCSC Syneco Subaru impreza GC8 S4

34 Eser Harper Lotus Exige S S3

35 Kωστας Τσιάκκα Pegeot 205 S3

36 Πέτρος Χατζικος ΒΜW E36 325 S3

37 C. CHRISTOU PARTS Μάριος Χρίστου NISSAN SYLVIA S3

38 MX5 CLUB Θεόδωρος Θεοδώρου MAZDA MX5 MX5 CUP

39 Team George Louca Στέφανος Σεκκίδης MAZDA MX5 MX5 CUP

40 MX5 CLUB Ορέστης Γεωργίου MAZDA MX5  MX5 CUP

41 Ανδρέας Στασής MAZDA MX5  MX5 CUP

42 ΜΑΝ AUTOMOTIVE Χριστοφορος Χριστοφή MAZDA MX5  MX5 CUP

43 Γιάννης Σαββιδης ΒΜW 2002 C2

44 Ακης Προκοπίου ΒΜW E21 323i C2

45 Marios Michael Garage Μαριος Μιχαήλ BMW 320 E30 C2

46 Ντινος Δήμου Alfa 33 1.7 8v C1

47 Στάθης Κοφτίδης Alfa 33 1.7 8v C1

48 Νικόλας Βαρνάβα Alfa 33 1.5 iE 8v C1

49 Chris Alfa Corse Alfa 33 1.5 8v C1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Μετά από 2 αγώνες)

Racing Classes:
R7
1 Μιχάλης Σοφοκλέους 45
2 Πάνι Παστού 35
3 Κύπρος Χριστοδούλου 35
4 Κυριάκος Μηνά 10
5 Μάριος Πέτρου 10
6 Denis Ali 10
7 Ανδρέας Θρασυβούλου 8
8 Αλέξης Κουγκούρις 8
9 Νικηφόρου Junior 7
10 Μάκης Παπαδημητρίου 7
11 Νικόλας Ευγενίου 6
12 Ανδρέας Ανδρέου 5
13 Μάριος Μαυρίδης 5
R3
1 Στέλιος Σάββα 45
2 Θωμάς Θωμά  25
3 Bora Manyera 25
4 Παντελής Παναγιωτίδης 20
5 Τιμόθεος Πέτρου 20
6 Παναγιώτης Κωμοδίκης 8
OPEN
1 Ανδρέας Χαραλάμπους 25
2 Ανδρέας Θρασυβούλου 20
3 Σπύρος Τσιαμαντάς 15

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (Μετά από 2 αγώνες)

Street class:
MS3
1 Ανδρόνικος Κοζάκος 50
2 Ανδρέας Καφάς 35
3 Χριστάκης Μυριάνθους 23
4 Λούκας Καρεκλάς 20
5 Αγγελος Κυριάκου 10
S2
1 Στέλιος Κυριακίδης 45
2 Χάρης Κατρίνης 30
3 Μάρκος Ορφανίδης 25
4 Άθως Μιχαηλάς 25
5 Φρόσο Χρίστου Ορφανίδη 16
6 Ανδρέας Ιακωβίδης 15
7 Σκεύος Χαπελής 7
8 Ιγνάτιος Ιγνατίου 6
S3
1 Άντης Παπαγεωργίου 25
2 Μάριος Χρίστου 25
3 Χριστόφορος Γενεθλίου 20
4 Νικόλας Ζαχαριάδης 20
5 Martin Draycott 15
S4
1 Κώστας Χαπελής 33
2 Μιχάλης Καρατζιάς 30
3 Ρένος Ανδρέου 30
4 Ανδρέας Ματσιπούρας 25
5 Syneco 14
6 Χρίστος Σκορδής 10
MX5
1 Στέφανος Σεκκίδης 50
2 Θεόδωρος Θεοδώρου 35
3 Ορέστης Γεωργίου 30
4 Μηνάς Μηνά 25
5 Βασίλης Χριστοφόρου 8
5 Αναξαγόρας Αναξαγόρου 8
C2
1 Άκης Προκοπίου 50
2 Γιάννης Σαββίδης 40
3 Ιωάννης Μηνά 25
4 Μάριος Μιχαήλ 15
5 Νίκος Μηλικούρης 10
6 Παναγιώτης Νεοφύτου 8