ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Με επιτυχία ο 3ος αγώνας Κυπέλλου δρόμου στα Περβόλια

- Advertisement -

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13 Απριλίου ο 3ος αγώνας Κυπέλλου δρόμου Ατομικής Χρονομέτρησης στα Περβόλια Λάρνακας με απόλυτη επιτυχία από την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_341Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να γίνει το Σαββάτο 12 Απριλίου στην Αθηαίνου αλλά λόγω ένστασης του τμήματος τροχαίας δεν δόθηκε άδεια και αναγκαστικά οι οργανωτές προχώρησαν στην αλλαγή χώρου διεξαγωγής του.

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_333Στον αγώνα έλαβαν μέρος αθλητές από όλες τις επίσημες κατηγορίες της Ομοσπονδίας (Άνδρες- έφηβοι – Παίδες- Πανπαίδες- Γυναίκες- Νεανίδες- κορασίδες- πανκορασίδες – Μαστερ 1+2) οι οποίοι ανάλογα με την κατηγορία που λάμβαναν μέρος κάλυψαν ανάλογη απόσταση.

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_507Η εκκίνηση και ο τερματισμός του αγώνα έγινε έξω από το χωριό Περβόλια Λάρνακας και οι ποδηλάτες ανάλογα με την κατηγορία τους κάλυψαν την διαδρομή στο νέο δρόμο από Περβόλια προς Μαζωτό- Περβόλια. Η εκκίνηση του αγώνα δόθηκε στις 3 το απόγευμα και μετά το τερματισμό των ποδηλατών έγινε η απονομή των επάθλων στο χώρο του τερματισμού.

Οι φωτογραφίες είναι από τον προηγούμενο αγώνα ατομικής χρονομέτρησης της ανάβασης Σταυροβουνιού

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_498Ο Μάριος Αθανασιάδης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ήταν ο νικητής στην κατηγορία των Ανδρών (18χλμ). Η Κάρμεν Μαχαιριώτου του ΑΠΟΕΛ κέρδισε την κατηγορία Γυναικών (12 χλμ). Στους έφηβους (18χλμ) νικητής ο Ανδρέας Μιλτιάδους της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Η Αναστασία Χριστοδούλου του BIKIN Cypru κέρδισε την κατηγορία των νεανίδων (12χλμ). Την ίδια απόσταση 12 χλμ κάλυψαν και οι παίδες στους οποίους πρώτευσε ο Αλέξανδρος Αγρότης του ΑΠΟΕΛ με δεύτερο τον Οδυσσέα Πατσαλοσαββή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_834Τις κατηγορίες των Πανπαίδων και Πανκορασίδων (8χλμ) κέρδισαν οι Πέτρος Προκοπίδης του ΠΟΛ και η Γεωργία Ανδρέου του Αγίου Μνάσωνα. Τέλος στις κατηγορίες Μάστερ 1+2 καθώς και στην Μάστερ 1 OPEN  που κάλυπταν απόσταση 12 χλμ αντίστοιχα οι νικητές ήταν Χριστάκης Πέτρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Ανδρέας Αγησιλάου της ΠΟΠ και Αλέξης Κέστας της ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ.

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_194Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 3ου αγώνα ατομικής χρονομέτρησης στα Περβόλια Λάρνακας για το Κύπελλο Δρόμου είναι:

ΑΝΔΡΕΣ 18 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Αθανασιάδης Μάριος ΟΜΟΝΟΙΑ 1 26:56.75

2 Λοΐζου Χρίστος ΑΠΟΕΛ 2 27:16.55

3 Φάττας Γιώργος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 95 27:22.62

4 Χριστοφή Αντρέας ΟΜΟΝΟΙΑ 6 28:14.03

5 Αρχιμανδρίτης Αρμάντο Π.Ο.Λ. 92 29:01.89

6 Κωνσταντίνου Μάριος ΟΜΟΝΟΙΑ 9 29:03.64

7 Νικολάου Αντρέας ΟΜΟΝΟΙΑ 89 29:57.39

8 Καθητζιώτης Χαράλαμπος Ε. ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ 171 30:02.71

9 Κούτσιου Ειρηναίος ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 150 30:40.21

10 Χριστοφή Χαράλαμπος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 97 31:44.96

11 Χριστοφόρου Παντελής ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 5 32:10.24

12 Ιωάννου Κυριάκος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 96 32:12.05

13 Δημοσθένους Κωνσταντίνος Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 88 32:29.53

14 Θυμίδης Κωνσταντίνος ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 7 33:10.07

Δημητρίου Βαλεντίνος Π.Ο.Π. 200 DNF

Γεωργίου Ευθύμιος Π.Ο.Π. 170 DNS

Πετρίδης Αντρέας ΟΜΟΝΟΙΑ 4 DNS

Μούζουρας Νίκος ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 84 DNS

Παλταγιάν Δήμος Π.Ο.Λ. 3 DNS

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_649ΓΥΝΑΙΚΕΣ 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Μαχαιριώτου Κάρμεν ΑΠΟΕΛ 85 18:16.51

2 Θεοδώρου Μαρίνα ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 91 21:44.48

3 Petrova Jelena BIKIN CYPRUS 20 23:30.46

Κατσικίδου Αντιγόνη Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 86

Χριστοφόρου Άντρη ΟΜΟΝΟΙΑ 19

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_396ΕΦΗΒΟΙ 18 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Μιλτιάδης Αντρέας ΟΜΟΝΟΙΑ 11 27:43.72

2 Μιχαήλ Χριστόδουλος Π.Ο.Λ. 14 27:46.01

3 Πέτρου Κυριάκος ΑΠΟΕΛ 12 28:46.42

4 Αντρέου Αντρέας ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 18 32:57.95

5 Άουατ Γιάννης BIKIN CYPRUS 94 33:54.01

Θωμά Ευάγγελος Π.Ο.Λ. 15 DNF

Παπασταύρου Αντρέας Π.Ο.Λ. 16 DNS

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_847ΝΕΑΝΙΔΕΣ 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Χριστοδούλου Αναστασία BIKIN CYPRUS 148 23:59.79

2 Πολυδώρου Ελίνα BIKIN CYPRUS 147 24:44.76

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_389ΠΑΙΔΕΣ 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Αγρότης Αλέξανδρος ΑΠΟΕΛ 184 18:15.68

2 Πατσαλοσαββής Οδυσσέας ΟΜΟΝΟΙΑ 181 19:03.75

3 Βαρέλιας Πόλυς ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 177 19:40.31

4 Παπαλαμπριανού Πέτρος Π.Ο.Λ. 34 19:55.44

5 Μιχαήλ Φώτης ΟΜΟΝΟΙΑ 26 20:27.54

6 Ματσάγκος Αλέξανδρος ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 178 20:48.97

7 Γεωργίου Στυλιανός ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 176 20:57.82

8 Κυριάκου Σωτήρης Π.Ο.Λ. 37 20:58.74

9 Δημητριάδης Παναγιώτης ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 179 21:13.19

10 Μαππούρας Παναγιώτης ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 36 22:32.96

11 Σολωμού Μάριος BIKIN CYPRUS 27 24:41.50

Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος Π.Ο.Λ. 35 DNS

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_171ΠΑΝΠΑΙΔΕΣ 8 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Προκοπίδης Πέτρος Π.Ο.Λ. 175 19:46.81

2 Ιωάννου Θράσος ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 40 21:00.35

3 Μούρος Χρίστος ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 41 21:53.46

4 Κολά Νικόλας ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 42 24:10.97

ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 8 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Αντρέου Γεωργία ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 90 17:44.00

2 Χαραλάμπους Γεωργία BIKIN CYPRUS 43 17:48.00

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_144ΜΑΣΤΕΡΣ 1 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Πέτρου Χριστάκης ΟΜΟΝΟΙΑ 56 17:38.41

2 Χριστοφόρου Όμηρος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 51 17:54.06

3 Αγησιλάου Αγησίλαος Π.Ο.Π. 45 18:05.65

4 Suku Gunsons MASTER 1 OPEN 185 18:13.76

5 Θεοχάρους Δημήτρης Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 87 18:24.74

6 Ιωάννου Μάριος Π.Ο.Λ. 50 18:32.47

7 Omar Hamad ΑΠΟΕΛ 59 18:47.70

8 Χριστοδούλου Χαράλαμπος Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 61 19:04.65

9 Κυριακίδης Νίκος ΑΓΙΟΣ ΜΝΑΣΩΝ 62 19:07.45

10 Κληρίδης Λεύκος Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 44 19:13.22

11 Cross – Philippe Jean ΑΠΟΕΛ 58 19:36.01

12 Δημητριάδης Λεόντιος Π.Ο.Π. 47 19:57.97

13 Πολίτης Κύπρος ΑΠΟΕΛ 60 20:53.14

14 Enver Suget MASTER 1 OPEN 186 21:13.16

15 Bugaitoglou Tasbak JUNIOR OPEN 12ΚΜ 187 21:38.23

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_135ΜΑΣΤΕΡΣ 2 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Αγησιλάου Αντρέας Π.Ο.Π. 69 18:42.92

2 Ψυχής Κώστας ΟΜΟΝΟΙΑ 71 18:44.48

3 Τίμινης Παντελής Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 80 18:45.31

4 Ριαλάς Κώστας ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 180 18:49.40

5 Ρούσος Ιούλιος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 174 19:15.08

6 Αγησιλάου Άγης Π.Ο.Λ. 67 19:19.48

7 Κυριάκου Κυριάκος ΑΠΟΕΛ 77 19:42.81

8 Λιπέρτης Δώρος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 182 19:49.37

9 Πατσαλίδης Κάρολος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 76 19:57.36

10 Αλεξανδράκη Μιχάλης ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 183 20:47.53

11 Χαραλάμπους Πάμπος ΑΠΟΕΛ 78 21:18.23

12 Παπασπύρου Σάκης ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 99 21:42.10

13 Κληρίδης Μιχάλης ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ 68 22:47.47

CYCLING TIME TRIAL 1-4-2014 (N)_201ΜΑΣΤΕΡΣ 1 – OPEN 12 Km

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΡ.ΑΘΛ. ΧΡΟΝΟΣ

1 Κέστας Αλέξης ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 55 18:22.27

2 Πόρακος Μαρίνος ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 54 18:23.43

3 Ξενή Ξενής ΟΜΟΝΟΙΑ 57 18:56.11

4 Κωνσταντίνου Κώστας ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 52 19:12.08

5 Αντρέου Αντρέας Χ. ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ 173 19:19.86

6 Αντωνίου Αντώνης BIKIN CYPRUS 93 19:28.45

7 Μανώλη Στέφανος Π.Ο.Π. 49 19:41.42

8 Χριστοδούλου Χαράλαμπος Π.Ο.Π. 48 19:51.59

9 Αντωνίου Μιχάλης ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ 98 20:27.88

10 Ιωάννου Κυριάκος BIKIN CYPRUS 172 20:58.11

Stay Connected

0ΥποστηρικτέςΚάντε Like
3,514ΑκόλουθοιΑκολουθήστε
- Advertisement -